XXVI Międzynarodowy Turniej Barbórkowy - Tytan 92 Katowice

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 listopada 2019

W sobotę 23 listopada odbył się XXVI Międzynarodowy Turniej Barbórkowy w zapasach w stylu klasycznym.

Jak co roku na te wyjątkowe zawody przyjechało wiele klubów z zagranicy m. in Słowacy, Węgrzy, Niemcy, Ukraińcy oraz Mołdawianie.

Na turnieju miało miejsce wyjątkowe zdarzenie - pożegnanie wieloletniego założyciela i Prezesa klubu - Damiana Przygody

Zapaśnicza Gieksa przywiozła na zawody 8 zawodników.

W poszczególnych kategoriach wiekowych nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

DZIECI - kategoria wagowa 38-41kg Dominik Kopeć - VII miejsce

MŁODZICY - kategoria wagowa 38 kg Sławomir Hawczuk - IV miejsce

57kg Łukasz Krupiński     - VII miejsce

68kg Kamil Szygulski         - I miejsce

75kg Oskar Kobylec         - IV miejsce

Nasz złoty medalista Kamil Szygulski miał w swojej kategorii mocnych przeciwników z Unii Racibórz oraz Słowaka.

KADECI - kategoria wagowa 80 kg - Sebastian Zając - IV miejsce
Jedna z najmocniejszych kategorii, w której nasz zawodnik Sebastian Zając na 8 zawodników miał tylko jednego Polaka z Unii Racibórz. Pozostali zawodnicy, których spotkał na swej drodze to Słowak, Węgier, Modawianin oraz Ukrainiec. Swoją pierwszą walkę Sebastian przegrał ze Słowakiem. Ponownie spotkał się z nim w walce o brązowy medal. Bardzo ekscytująca i ostra walka zakończyła się jednak przegraną naszego zawodnika, który ostatecznie zajął IV miejsce.

92kg - Gevor Manukyan - I miejsce

Łukasz Kłopotowski IV miejsce

W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się nasz zawodnik. Gevor nie dał szans swoim przeciwnikom. Łukasz nieszczęśliwie doznając kontuzji musiał zadowolić się miejscem IV

W klasyfikacji generalnej ZUKS GKS KATOWICE uplasował się na IV pozycji. Pierwsze miejsce zajęła Unia Racibórz, drugie Tytan 92 Katowice a trzecie klub Kostopol z Ukrainy.