Pierwsze miejsce Łukasza Kłopotowskiego

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 kwietnia 2018

Dwójka zapaśników GKS-u Katowice wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików.

 

W sobotę, 21 kwietnia, w Janowie Lubelskim odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików, w którym wzięło udział ponad 150 zawodników z 34 klubów. W tym towarzystwie znalazło się dwóch reprezentantów ZUKS GKS Katowice: Daniel Kania i Łukasz Kłopotowski.

 

Daniel Kania rywalizował w kategorii wagowej do 44 kg, w której walczył ze zmiennym szczęściem: w pierwszej rundzie pokonał Błażeja Gawora (LUKS Athletic Wola Krzyżtoporska), aby w drugiej uznać wyższość Bartosza Poniatowskiego (MOSiR Grajewo). W trzeciej rundzie wygrał z Maciejem Wilczyńskim (ULKS Guliwer Kielce) i choć w czwartej rundzie miał wolny los, jego przygoda z turniejem zakończyła się na piątej rundzie, w której przegrał z Franciszkiem Cejnógiem (AKS Piotrków Trybunalski). Ostatecznie nasz zawodnik został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

 

Klasyfikacja indywidualna kategorii wagowej do 44 kg:

 1. Teodor Sadowski (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński)
 2. Piotr Drab (MLUKS Orlik Wierzbica)
 3. Bartosz Poniatowski (MOSiR Grajewo), Jakub Flak (KS Agros Zamość)

 

Łukasz Kłopotowski wystartował w kategorii wagowej do 85 kg, w której – jak się później okazało, nie miał sobie równych. Dwie rundy wystarczyły, aby nasz zapaśnik zakwalifikował się do finału. W pierwszej pokonał Jakuba Obłękowskiego (RCSZ Olimpijczyk Radom), a w drugiej Jakuba Liska (MLUKS Orlik Wierzbica). W finałowej potyczce również był górą, zwyciężając walkę z Juliuszem Nowakiem (PTC Pabianice).

 

Klasyfikacja indywidualna kategorii wagowej do 85 kg:

 1. Łukasz Kłopotowski (ZUKS GKS Katowice)
 2. Juliusz Nowak (PTC Pabianice)
 3. Jakub Obłękowski (RCSZ Olimpijczyk Radom), Jakub Lisek (MLUKS Orlik Wierzbica)

 

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice uplasował się na 15 miejscu. Podium drużynowe Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików przedstawia się następująco:

 1. PTC Pabianice
 2. MKS Cement-Gryf Chełm
 3. MLUKS Orlik Wierzbica

Pliki do pobrania

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie