Bez medali na Pucharze Polski kadetów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 marca 2019

Czwórka zawodników ZUKS GKS Katowice wzięła udział w I Pucharze Polski – el. do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Daniel Kania otarł się o podium.

 

W pierwszy weekend marca odbyły się w Warszawie zawody I Pucharu Polski kadetów, będące eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepszy wynik osiągnął Daniel Kania (48 kg), który walczył w małym finale. Niestety w walce o trzecie miejsce musiał uznać wyższość Jakuba Misia (ZLKS Zagłębie Wałbrzych). Wcześniej stoczył dwie walki – wygraną z Kubą Potyrałą (ZKS Bielawianka) i przegraną z Kacprem Karaśkiewiczem (ZKS Miastko).

 

W kategorii wagowej do 71 kg wystartował Sebastian Zając, który stoczył cztery walki. W pierwszej rundzie przegrał z Kajetanem Olejnikiem (AKS Piotrków Trybunalski), natomiast kolejne dwie rundy przeszedł zwycięsko, kolejno z Miłoszem Domagałą (PTC Pabianice) i Dawidem Sawickim (Fundacja Morena Żukowo). Swoją przygodę z zawodami zakończył w czwartej rundzie, przegrywając z Jakubem Dobrowolskim (ZKS Miastko) i ostatecznie uplasował się na 12 miejscu (na 31 startujących).

 

Nieco gorzej poszło Gevorgowi Manukyanowi (80 kg), który zajął 17 pozycję w 24-osobowej stawce. Zapaśnik GKS-u Katowice stoczył trzy walki, z których pierwszą wygrał z Błażejem Hajdukiem (ZKS Bielawianka), a kolejne dwie przegrał z Mateuszem Kłębowskim (PTC Pabianice) oraz z Erykiem Klimkiem (MLKS Agros Żary).

 

Bardzo dobrze wystartował Łukasz Kłopotowski (92 kg), który zwycięsko przeszedł przez pierwsze dwie rundy, pokonując Marcina Walczyka (ZLKS Zagłębie Wałbrzych) i Seweryna Nowaka (MOSiR Grajewo). Niestety dwie kolejne rundy okazały się przegrane – z Tadeuszem Wernerem (KS Sobieski Poznań) i Pawłem Chrostowskim (UAKS Podlasie Białystok), co dało naszemu zawodnikowi 8 miejsce w 18-osobowej stawce.