Kadeci ponownie wicemistrzami Śląska

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 marca 2019

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy ZUKS GKS Katowice podczas Otwartych Mistrzostw Śląska Dzieci i Kadetów.

 

W sobotę 16 marca, w Hali MOSiR Katowice, przy ul. Józefowskiej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska Dzieci i Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. To druga edycja mistrzostw Śląska, zorganizowana w formule otwartej, dzięki czemu – oprócz zapaśników ze Śląska, do rywalizacji przystąpili zawodnicy z Krakowa, Myślenic, Brzeźnicy, Jaroszowca i Zgierza. Łącznie do walk przystąpiło niemal 100 zapaśników z 12 klubów. Drużyna ZUKS GKS Katowice liczyła 13 zawodników: 7 dzieci i 6 kadetów.

 

Wśród dzieci najlepiej zaprezentowali się Oskar Kobylec (+66 kg), który zajął drugie miejsce oraz Adrian Szygólski (42 kg), który stanął na najniższym stopniu podium. Tuż za podium uplasował się Odys Łankiewicz (35 kg), natomiast Szymon Stanoszek, Oskar Jasiński (obaj 27-29 kg), Dawid Tobiś (42 kg) i Dominik Kopeć (38 kg) zajęli dalsze miejsca.

 

Kadeci przystąpili do zawodów jako Wicemistrzowie Śląska z ubiegłego roku. Cała szóstka wywalczyła w swoich kategoriach wagowych medale – złoty: Gevorg Manukyan (92 kg), srebrne: Daniel Kania (51 kg), Sebastian Zając (80 kg) i Łukasz Kłopotowski (92 kg), brązowe: Kamil Olesiński (51 kg) i Jakub Celer (55 kg). Dzięki tym wynikom, nasi kadeci ponownie wywalczyli drużynowo Wicemistrzostwo Śląska.

 

W klasyfikacji generalnej zawodów, ZUKS GKS Katowice zajął trzecie miejsce:

  1. MKZ Unia Racibórz
  2. Slavia Ruda Śląska
  3. ZUKS GKS Katowice

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie