Pięć medali z Rudy Śląskiej

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 kwietnia 2019

Trzy złote i dwa srebrne medale przywieźli zapaśnicy GKS-u Katowice z Rudy Śląskiej.

W sobotę, 6 kwietnia, odbyły się w Rudzie Śląskiej Otwarte Mistrzostwa Śląska Młodzików i Juniorów oraz Puchar Śląska Kadetów. Swoje drużyny wystawiło 10 klubów, a ZUKS GKS Katowice reprezentowało 10 zawodników.

W rywalizacji młodzików wystartowało trzech zapaśników GKS-u Katowice. Najwyższą lokatę wywalczył Kamil Szygulski, który był piąty  w kategorii wagowej do 68 kg. Tuż za nim uplasował się Oskar Kobylec. Natomiast w kategorii wagowej do 52 kg, siódme miejsce zajął Łukasz Krupiński.

Kadeci przywieźli z Rudy Śląskiej trzy medale: dwa złote – Daniel Kania (51 kg) i Gevorg Manukyan (92 kg) i srebrny – Sebastian Zając (80 kg). Pozostali nasi kadeci: Jakub Celer (55 kg) i Mateusz Komor (65 kg) zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce w swoich kategoriach wagowych.

Dwóch juniorów ZUKS GKS Katowice rywalizowało w kategorii wagowej do 60 kg. Jakub Bade był pierwszy, a Michał Kuciński – drugi.