Bade drugi podczas Międzynarodowego Pucharu Polski

Jakub Bade zaliczył udany występ podczas Międzynarodowego Pucharu Polski. Zapaśnik GKS-u Katowice wywalczył drugie miejsce.

Zawody o Międzynarodowy Puchar Polski odbyły się w Kostrzynie w dniach 26-28 maja br. Wśród kadetów jednego reprezentanta wystawił ZUKS GKS Katowice. Jakub Bade nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i zajął miejsce na podium.

W pierwszej rundzie nasz zawodnik pewnie pokonał Kornela Słomkowskiego (UKS ZST Lubsko). W kolejnej rundzie zwycięsko wyszedł z pojedynku z Brajanem Szrederem (MOSiR Grajewo). Dzięki wolnemu losowi w trzeciej rundzie, od razu awansował do rundy czwartej, w której nie nie dał szans Mikołajowi Leniowi (MLKS Agros Żary). Ta wygrana walka dała Jakubowi Bade awans do finału, w którym musiał uznać wyższość Piotra Stolarczyka (ZKS Bielawianka Bielawa).

Klasyfikacja medalowa kategorii do 42 kg:

1. Piotr Stolarczyk (ZKS Bielawianka Bielawa)
  2. Jakub Bade (ZUKS GKS Katowice)
  3. Mikołaj Leń (MLKS Agros Żary); Brajan Szreder (MOSiR Grajewo)

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice zajął miejsca 14-18. Pierwsza piątka prezentuje się następująco: