Kolejny sukces Kasperka

Marcel Kasperek wziął udział w I Pucharze Polski U23, które odbyły się w Raciborzu. Zapaśnik GieKSy przegrał dopiero w finale.

W dniach 25-26 lutego odbyły się w Raciborzu zawody I Pucharu Polski U23. Wśród 86 zawodników z 21 klubów, walczących w stylu klasycznym, był również reprezentant ZUKS GKS Katowice – Marcel Kasperek.

Swoją pierwszą walkę, Marcel wygrał z zapaśnikiem Legii Warszawa. W drugiej rundzie nasz zawodnik miał wolny los, dziki czemu kolejną walk stoczył już w półfinale. Tam los skojarzył go z Dawidem Puchalskim (Zagłębie Wałbrzych), z którym odniósł zdecydowane zwycięstwo. Zwycięski pochód Kasperka zakończył się dopiero w finale, gdzie – po ciężkim boju, przegrał z Erwinem Imbierskim (Śląsk Wrocław).

Podium kategorii wagowej 98 kg w stylu klasycznym:

1. Erwin Imbierski (Śląsk Wrocław)
  2. Marcel Kasperek (ZUKS GKS Katowice)
  3. Aleksander Kroczak (Olimpijczyk Radom), Rafał Krajewski (Legia Warszawa)

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice uplasował się na miejscu 15. Podium przedstawia się następująco: