Kasperek trzeci w Pucharze Polski seniorów

Marcel Kasperek zajął trzecie miejsce podczas I Pucharu Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym.

W dniach 10-11 lutego odbył się w Radomiu I Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Do zawodów przystąpiło 90 zawodników z 19 polskich klubów, a także z Ukrainy i Armenii. W rywalizacji w kategorii wagowej do 98 kg wziął udział zapaśnik GieKSy, Marcel Kasperek. Występ wśród seniorów okazał się udany i ostatecznie Marcel stanął na najniższym stopniu podium.

W drodze do podium imprezy, Marcel pewnie wygrał swoje dwie pierwsze walki, odpowiednio z Aleksandrem Kroczakiem (RCSZ Olimpijczyk Radom) i Maciejem Romanowskim (KS AZS AWF Warszawa). W trzeciej rundzie musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora tej kategorii – Radosława Grzybickiego (AKS Piotrków Trybunalski) i musiał zadowolić się walką w „małym finale”. Starcie o trzecią lokatę miało jednostronny przebieg – Marcel pewnie pokonał Dawida Dryję (KS Sobieski Poznań).

Klasyfikacja kategorii wagowej do 98 kg:

1. Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski)
  2. Rafał Krajewski (SSA Legia 1926 Warszawa)
  3. Marcel Kasperek (ZUKS GKS Katowice) i Erwin Imbierski (WKS Śląsk Wrocław)

Na podium klasyfikacji drużynowej znalazły się kolejno drużyny: RSCZ Olimpijczyk Radom, Ukraina i KS AZS AWF Warszawa. ZUKS GKS Katowice, dzięki dobremu występowi Marcela Kasperka, został sklasyfikowany na miejscach 14-15.