Cztery medale z Krakowa

Dziesięcioosobowa delegacja ZUKS GKS Katowice udała się na Międzynarodowy Memoriał im. Władysława Bajorka. Czterech zawodników wróciło do Katowic z medalami.

W Międzynarodowym Memoriale im. Władysława Bajorka, który odbył się w Krakowie w dniach 27-28 października, wystartowało 27 drużyn, które wystawiły ponad 230 zawodników. Oprócz klubów z Polski, w zmaganiach wzięła udział drużyna z Białorusi, która w klasyfikacji drużynowej okazała się najlepsza.

Drużyna ZUKS GKS Katowice liczyła 10 zawodników – 2 dzieci, 6 młodzików i 1 kadeta. Czwórka naszych zapaśników zajęła miejsca na podium. Wśród dzieci brązowy medal zdobył Oskar Kobylec (kat 55 kg). Kolejne trzy medale wywalczyli młodzicy: Sebastian Zając zajął drugie miejsce w kategorii wagowej do 66 kg, a Łukasz Kłopotowski Gevorg Manukyan zdominowali kategorię wagową do 85 kg, w której zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice uplasował się na 12. Lokacie. Podium prezentuje się następująco: