Dwa medale na Olimpiadzie

Łukasz Kłopotowski i Sebastian Zając zdobyli medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym odbyła się w Staszowie. Przystąpiło do niej 160 zawodników z 48 klubów. ZUKS GKS Katowice reprezentowało czterech zapaśników: Daniel Kania, Sebastian Zając, Gevorg Manukyan i Łukasz Kłopotowski. Udział w zawodach okazał się sukcesem, potwierdzonym zdobyciem dwóch brązowych medali OOM.

Pierwszy z nich wywalczył Sebastian Zając (71 kg), który stoczył pięć walk, czterokrotnie wychodząc z nich zwycięsko. W pojedynku o trzecie miejsce pokonał Michała Stachniaka (AKS Piotrków Trybunalski). Drugim medalistą został Łukasz Kłopotowski (92 kg), który z identycznym bilansem walk, po zwycięstwie nad Hubertem Robaszkiem (LUKS Athletic Wola Krzysztoporska) mógł cieszyć się z brązowego medalu.

Udany start w zawodach miał również Gevorg Manukyan (80 kg), który w pierwszej rundzie pokonał Filipa Fitucha (MLUKS Orlik Wierzbica). Niestety dwie kolejne walki przegrał i ostatecznie uplasował się na 13. miejscu w swojej kategorii wagowej. Z kolei Daniel Kania (51 kg) po dwóch przegranych walkach został sklasyfikowany na 16. miejscu.

Klasyfikacja medalowa kategorii wagowej 71 kg:

  1. Rafał Wójcik (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  2. Nils Heiduczek (MKZ Unia Racibórz)
  3. Sebastian Zając (ZUKS GKS Katowice); Kajetan Olejnik (AKS Piotrków Trybunalski)

Klasyfikacja medalowa kategorii wagowej 92 kg: 

  1. Jakub Grabowski (WKS Śląsk Wrocław)
  2. Patryk Komorowski (ZKS Granica Gdańsk)
  3. Łukasz Kłopotowski (ZUKS GKS Katowice); Kacper Zając (ZKS Granica Gdańsk) 

Pliki do pobrania

Skip to content