Gevorg Manukyan wicemistrzem Polski

Czterech zapaśników GKS-u Katowice wzięło udział w Mistrzostwach Polski Młodzików. Srebrny medal wywalczył Gevorg Manukyan.

VI Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się w dniach 10-12 listopada br. w Raciborzu. W zawodach udział wzięło ponad 200 zapaśników z 48 klubów. ZUKS GKS Katowice reprezentowało czterech zawodników: Daniel Kania (38 kg), Sebastian Zając (66 kg), Gevorg Manukyan (73 kg) i Łukasz Kłopotowski (85 kg).

Daniel Kania wygrał swoją pierwszą walkę z Jakubem Łupaczewskim (MLKS Sokół Lubawa), niestety dwie następne walki przegrał – odpowiednio z Kacprem Karaśkiewiczem (ZKS Miastko) i Nikodemem Cyrockim (Fundacja Morena Żukowo). Ostatecznie Daniel uplasował się na 14. pozycji w swojej kategorii wagowej.

Więcej walk stoczył Sebastian Zając, który pewnie przeszedł dwie pierwsze rundy, wygrywając kolejno z Dawidem Wasiukiem (ULKS Karkonosze Stara Kamienica) i Jerzym Podurgielem (MKZ Unia Racibórz). Co prawda w trzeciej rundzie przegrał z Wiktorem Grabowskim (UKS ZST Lubsko), ale to nie zakończyło jego przygody z turniejem. W czwartej rundzie Bartłomieja Myjaka (UKS Tygrysy Smolec Kąty Wrocławskie) i walka o czołowe wydawała się kwestią czasu. Niestety w kolejnej potyczce musiał uznać wyższość Jakuba Myszka (GKS Cartusia Kartuzy) i zadowolić się 9. lokatą.

Zdecydowanie mniej walk do finału musiał stoczyć Gevorg Manukyan. Dwa zdecydowane zwycięstwa – z Tomaszem Kundegórskim (KS Sobieski Poznań) i Igorem Jorkstasem (MGL KS Orlęta Trzciel), dały naszemu zawodnikowi prawo walki w finale. W walce o mistrzostwo Polski młodzików w kategorii do 73 kg, Gevorg musiał uznać wyższość Eryka Jagodzińskiego (KS AZS-AWF Warszawa). Tym samym Gevorg Manukyan został wicemistrzem Polski młodzików!

O medal mistrzostw Polski walczył również Łukasz Kłopotowski. Po trzech stoczonych walkach – wygrana z Mateuszem Pudłowskim (UKS ZAPASY Gwardia Warszawa), przegrana z Damianem Kryjerem (UKS Łuków Zalesie) i wygrana z Karolem Staniewiczem (MKZ Unia Racibórz), Łukasz przystąpił do walki o trzecie miejsce. Niestety górą w tym starciu był Juliusz Nowak (PTC Pabianice) i nasz zapaśnik zajął miejsce tuż za podium.

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice zajął miejsce 14. Podium klasyfikacji prezentuje się następująco: