GKS Katowice najlepszy w Myślenicach

Dziesięć medali i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej to dorobek zapaśników GKS-u Katowice podczas XXX Turnieju Zapaśniczego im. Władysława Ruska.

W sobotę, 20 maja, odbył się w Myślenicach XXX Turniej Zapaśniczy im. Władysława Ruska w zapasach w stylu klasycznym. Swoje drużyny wystawiło 11 klubów: Bieżowianka Kraków, Dalin Myślenice, Gladiator Kraków, Olimp Janów Lubeski, Orzeł Skrzyszów, Pogoń Ruda Śląska, Prądniczanka Kraków, Siła Mysłowice, Tytan Katowice, Wisłoka Dębica i ZUKS GKS Katowice. Nasz klub reprezentowało 10 młodzików i 2 kadetów.

Wśród młodzików najlepiej zaprezentowali się Marcel Rack (47 kg) i Łukasz Kłopotowski (85 kg), którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych. Srebrny medal wywalczył Daniel Kania (38 kg), a na najniższym miejscu podium uplasowali się: Jakub Wilkowski (38 kg), Adrian Ufir (47 kg), Jakub Lis (47 kg), Gevor Manukyan (66 kg) i Sebastian Zając (66 kg). Tuż za podium sklasyfikowani zostali: Daniel Twardoch (35 kg) i Oskar Michnol (53 kg), którzy zajęli piąte miejsca.

Klasyfikacja drużynowa młodzików:

1. ZUKS GKS Katowice
  2. Dalin Myślenice
  3. Pogoń Ruda Śląska

Z kolei nasi kadeci solidarnie zajęli drugi lokaty w swoich kategoriach wagowych – Jakub Bade w kategorii do 42 kg, a Kamil Ostatek – do 54 kg.