Jubileuszowy Memoriał 2017

Po raz dziesiąty zorganizowaliśmy Memoriał Jana Czai. Okrągłą edycję turnieju nasi zapaśnicy okrasili srebrnym medalem.

Ponad 150 zawodników z Polski i Czech wzięło udział w X Memoriale Jana Czai. Swoich przedstawicieli – oprócz gospodarzy zawodów – wystawiły następujące kluby: Unia Racibórz, Pogoń Ruda Śląska, Siła Mysłowice, Tytan 92 Katowice, Dalin Myślenice, ZKS Radomsko, Lokomotiva Krnov i TJ TZ Trinec. Zanim doszło do rywalizacji sportowej nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów, którego dokonał przedstawiciel Magistratu – Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Katowice – Sławomir Witek.

ZUKS GKS Katowice reprezentowało 17 zapaśników – 5 dzieci, 10 młodzików i 2 kadetów. Wśród dzieci najlepiej zaprezentował się Olaf Marszalik, który zajął trzecie miejsce. Najwięcej medali wywalczyli młodzicy. Złote medale w swoich kategoriach wagowych zdobyli: Sebastian Zając (kat. 66 kg) i Łukasz Kłopotowski (85 kg), drugą lokatę zajął Daniel Kania (38 kg), a na najniższym stopniu podium stanęli: Adrian Ufir (47 kg) i Gevor Manukyan (73 kg). Natomiast srebrny medal wśród kadetów zdobył Jakub Bade (50 kg). Zdobycze te pozwoliły uplasować się ZUKS GKS Katowice na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej.