Kadeci ponownie wicemistrzami Śląska

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy ZUKS GKS Katowice podczas Otwartych Mistrzostw Śląska Dzieci i Kadetów.

W sobotę 16 marca, w Hali MOSiR Katowice, przy ul. Józefowskiej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska Dzieci i Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. To druga edycja mistrzostw Śląska, zorganizowana w formule otwartej, dzięki czemu – oprócz zapaśników ze Śląska, do rywalizacji przystąpili zawodnicy z Krakowa, Myślenic, Brzeźnicy, Jaroszowca i Zgierza. Łącznie do walk przystąpiło niemal 100 zapaśników z 12 klubów. Drużyna ZUKS GKS Katowice liczyła 13 zawodników: 7 dzieci i 6 kadetów.

Wśród dzieci najlepiej zaprezentowali się Oskar Kobylec (+66 kg), który zajął drugie miejsce oraz Adrian Szygólski (42 kg), który stanął na najniższym stopniu podium. Tuż za podium uplasował się Odys Łankiewicz (35 kg), natomiast Szymon StanoszekOskar Jasiński (obaj 27-29 kg), Dawid Tobiś (42 kg) i Dominik Kopeć (38 kg) zajęli dalsze miejsca.

Kadeci przystąpili do zawodów jako Wicemistrzowie Śląska z ubiegłego roku. Cała szóstka wywalczyła w swoich kategoriach wagowych medale – złoty: Gevorg Manukyan (92 kg), srebrne: Daniel Kania (51 kg), Sebastian Zając (80 kg) i Łukasz Kłopotowski (92 kg), brązowe: Kamil Olesiński (51 kg) i Jakub Celer (55 kg). Dzięki tym wynikom, nasi kadeci ponownie wywalczyli drużynowo Wicemistrzostwo Śląska.