Medal po 25 latach!

Marcel Kasperek zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Tym samym wpisał się na listę medalistów zapaśniczego GKS-u Katowice, która ostatni wpis miała w roku 1992.

LXXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się 15 września 2017 roku w Raciborzu. Do rywalizacji w kategorii wagowej do 98 kg przystąpił Marcel Kasperek. W swojej pierwszej walce pewnie pokonał Piotra Popeckiego (PTC Pabianice). W drugiej rundzie nasz zawodnik miał wolny los. W półfinale Marcel stoczył wyrównany bój z Marcinem Olejniczakiem (KS Sobieski Poznań). Niestety musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala i przystąpić do rywalizacji o brązowy medal. W „małym finale”, zapaśnik GKS-u Katowice wygrał z Patrykiem Kamińskim (MKS Cement-Gryf Chełm) i tym samym stanął na najniższym stopniu podium.

Po raz ostatni zapaśnicy GieKSy stanęli na podium mistrzostw Polski seniorów w roku 1992! Podczas LXII Mistrzostw Polski Seniorów, które również odbyły się w Raciborzu, medale zdobyli: Mariusz Przygoda – złoto i Jarosław Siuj – srebro.

Klasyfikacja końcowa kategorii 98 kg:

  1. Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski)
  2. Marcin Olejniczak (MKS Cement-Gryf Chełm)
  3. Marcel Kasperek (ZUKS GKS Katowice); Aleksander Kroczak (RCSZ Olimpijczyk Radom)

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice zajął miejsca 11-12.

Skip to content