Młodzicy na medal!

Dwa tytuły mistrzowskie i dwa tytuły wicemistrzowskie to dorobek zapaśników GKS-u Katowice podczas Mistrzostw Śląska Młodzików.

W sobotę, 24 lutego, odbyły się w Rudzie Śląskiej Mistrzostwa Śląska Młodzików oraz Puchar Śląska Dzieci w zapasach w stylu klasycznym. Do zawodów przystąpili przedstawiciele siedmiu klubów: Pogoni Ruda Śląska, Slavii Ruda Śląska, Unii Racibórz, Siły Mysłowice, GujaKanu Jaworzno, Tytana Katowice oraz ZUKS GKS Katowice.

Do rywalizacji młodzików przystąpiło pięciu zapaśników GKS-u Katowice, z czego czterech zdobyło medale. Złote medale oraz tytuły Mistrzów Śląska wywalczyli: Daniel Kania (44 kg) oraz Łukasz Kłopotowski (85 kg), natomiast na drugich miejscach uplasowali się: Jakub Kudła (41 kg) oraz Adrian Ufir (48 kg). Ostatni z naszych reprezentantów – Oskar Michnol (57 kg), zajął szóstą pozycję.

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice uplasował się na trzeciej pozycji:

1. ZKS Slavia Ruda Śląska
  2. MKZ Unia Racibórz
  3. ZUKS GKS Katowice

Do rywalizacji w ramach Pucharu Śląska Dzieci przystąpiła trójka zawodników ZUKS GKS Katowice. Najwyżej uplasował się Patryk Rosiński, który zajął drugie miejsce. Pozostali – Marcin Kania Oskar Kobylec, stanęli na najniższym stopniu podium.