Nasi kadeci walczyli w stolicy

Trójka zapaśników GKS-u Katowice wystąpiła podczas I Pucharu Polski kadetów.

W dniach 3-4 marca, w Warszawie, odbył się I Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Swoich zawodników wystawiły 52 kluby z całej Polski, w tym ZUKS GKS Katowice, barwy którego reprezentowało trzech zapaśników.

W kategorii wagowej do 48 kg, wystartował Jakub Bade. W swojej pierwszej walce przegrał z Mugamurzievem Iskhandzim (SSA Legia 1926 Warszawa), w drugiej pokonał Tomasza Czokowa (UKS Olimp Gimn. Kętrzyn), a swoją przygodę z zawodami zakończył na trzeciej rundzie, przegrywając z Dzmitrym Karnitskym (KS Budowlani Olsztyn). W stawce 20 zawodników, Jakub uplasował się ostatecznie na trzynastym miejscu.

Żadnej walki nie wygrał Piotr Borówka, który rywalizował w kategorii wagowej do 51 kg. W pierwszej rundzie górą był Wiktor Wesół (UKS Master Łódź), a w drugiej – Wiktor Gajecki (AKS Piotrków Trybunalski). Wśród 24 zawodników, Piotrek został sklasyfikowany na dziewiętnastym miejscu.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Sebastian Zając. W jego kategorii wagowej (65 kg), wystartowało aż 42 zawodników. Swoje dwie pierwsze walki Sebastian wygrał, kolejno z Krystianem Pasiem (UKS ZST Lubsko) i Filipem Rychterskim (SKF Olimp Kostrzyn). Niestety dwa kolejne pojedynki przegrał, najpierw z Igorem Gmitrasiukiem (AKS Piotrków Trybunalski), a następnie z Bartoszem Szafraniakiem (ZKS Granica Gdańsk). Rywalizację zakończył na dziewiętnastym miejscu.

Pliki do pobrania

Skip to content