Nasi kadeci wywalczyli Wicemistrzostwo Śląska!

Osiem medali indywidualnych i wicemistrzostwo drużynowe to dorobek zapaśników GKS-u Katowice podczas Otwartych Mistrzostw Śląska Dzieci i Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.

Organizację tegorocznej edycji Otwartych Mistrzostw Śląska Dzieci i Kadetów powierzono naszemu klubowi. Śląski Związek Zapaśniczy wyraził zgodę na otwartą formułę zawodów, dzięki czemu do rywalizacji przystąpili zapaśnicy spoza Śląska. Zawody odbyły się na hali Ośrodka Sportowego Kolejarz, a wzięło w nich udział 83 zawodników z 10 klubów. Drużyna ZUKS GKS Katowice składała się z 5 dzieci i 8 kadetów.

Wśród dzieci najlepsze wyniki uzyskali: Patryk Rosiński (66 kg), który wywalczył srebrny medal oraz Marcin Kania (35 kg), który stanął na najniższym stopniu podium. Drużynowo ZUKS GKS Katowice uplasował się na szóstej pozycji.

Klasyfikacja drużynowa Otwartych Mistrzostw Śląska Dzieci:

1. MKZ Unia Racibórz
  2. ZKS Slavia Ruda Śląska
  3. Lokomotiva Krnov

O wiele lepiej poszło kadetom, którzy indywidualnie zdobyli pięć medali. Złoty krążek wywalczył Jakub Świątek (110 kg), srebrne medale zdobyli: Jakub Bade (51 kg) i Kamil Ostatek (55 kg), natomiast brązowe – Piotr Borówka (51 kg) i Sebastian Zając (71 kg). Te zdobycze pozwoliły drużynie ZUKS GKS Katowice na zdobycie Wicemistrzostwa Śląska Kadetów!