Sześć medali z Raciborza

Sześć medali zdobyli zapaśnicy GKS-u Katowice podczas II Memoriału im. Grzegorza Pieronkiewicza.

W sobotę, 16 czerwca, w Raciborzu odbyła się druga edycja Memoriału im. Grzegorza Pieronkiewicza, w którym wzięło udział ponad stu zawodników z 10 klubów z Polski, Czech i Serbii. Wśród nich było siedmioro reprezentantów ZUKS GKS Katowice.

W najstarszej kategorii wiekowej – młodzikach, wystartowało trzech naszych zapaśników. Najlepszy wynik osiągnął Łukasz Kłopotowski, który pewnie wywalczył złoty medal w kategorii do 85 kg. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Kania (44 kg), który w finale musiał uznać wyższość Piotra Zubelewicza (WKS Śląsk Wrocław). Trzeci z naszych młodzików – Adrian Ufir, niestety nie wywalczył sobie miejsca na podium w najsilniej obsadzonej kategorii wagowej (52 kg) i ostatecznie zajął ósmą lokatę.

Wśród dzieci obaj zawodnicy ZUKS GKS Katowice zdobyli medale: Kamil Szygulski (68 kg) – srebrny, a Oskar Kobylec – brązowy. Natomiast w rywalizacji w mini zapasach, w jednej puli wystąpiła dwójka naszych najmłodszych przedstawicieli: Dominik Kopeć Hanna Jurczak, zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.