Turniej Zapasy w każdej szkole

Zapaśniczy Uczniowski Klub Sportowy GKS Katowice zorganizował turniej Zapasy w każdej szkole. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 19.

W piątek, 7 kwietnia, w Hali MOSiR przy ul. Józefowskiej odbyły się zawody z cyklu „Zapasy w każdej szkole”. Do rywalizacji przystąpiły – współpracujące z ZUKS GKS Katowice, szkoły podstawowe: 17, 19, 31 i 34. Zanim jednak doszło do pierwszych walk, oficjalnego otwarcia zawodów dokonał wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun.

Każda z drużyn wystawiła siedmioro zawodników, którzy rywalizowali po dwie minuty. Przez pierwsze 60 sekund zawodnicy mieli za zadanie wypchnąć przeciwnika poza matę, następnie następowały dwie 15-sekundowe „walki” w parterze, a na koniec  zawodnicy musieli wyrwać sobie piłkę gimnastyczną i wynieść ją poza matę.

Wyniki zawodów:

Półfinały:

SP17 – SP19 2:5

SP31 – SP34 2:5

O III miejce:

SP17 – SP31 4:3

FINAŁ:

SP19 – SP34 6:1

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP19 im. Wojciecha Korfantego
  2. SP34 im. Mikołaja Kopernika
  3. SP17 im. Tadeusza Kościuszki
  4. SP31 im. Henryka Sienkiewicza

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła dekoracja zawodników i wręczenie pucharów oraz nagród rzeczowych. Dziękujemy za sportową rywalizację i zapraszamy na zajęcia zapaśnicze, zarówno te organizowane w szkołach, jak i te prowadzone w naszej hali.

Skip to content