Ukraińskie zdobycze Kasperka

Marcel Kasperek zdobył srebrny medal i tytuł najlepszego zagranicznego zawodnika XXII Międzynarodowego Turnieju Jewgienija Truchina.

Marcel Kasperek otrzymał powołanie na XXII Międzynarodowy Turniej Pamięci Mistrza Sportu ZSRR Jewgienija Truchina, które odbyły się w Zaporożu na Ukrainie w dniach 24-26 stycznia. Zapaśnik ZUKS GKS Katowice wystartował w kategorii wagowej do 98 kg.

W pierwszej swojej walce los skojarzył go z Patrykiem Kamińskim (Gryf-Cement Chełm), którą przy remisie 1:1 wygrał dzięki pasywności rywala. Następne walki Marcel stoczył już z Ukraińcami. Dwie kolejne walki wygrał zdecydowanie (6:2 i 8:0), co dało mu przepustkę do finału. W finale musiał uznać wyższość mistrza Ukrainy i ostatecznie zajął drugą lokatę.

Srebrny medal to nie jedyna zdobycz Marcela Kasperka, którą przywiózł z Ukrainy. Nasz zawodnik został wybrany najlepszym zagranicznym zawodnikiem zawodów.