Wyjazd na „szóstkę”

Sześć krążków – to zdobycz zapaśników GKS-u Katowice z Rudy Śląskiej.

Po raz dwudziesty ósmy, w Rudzie Śląskiej, odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka. Rywalizację toczyli dzieci i kadeci z jedenastu klubów. ZUKS GKS Katowice reprezentowało siedmiu zapaśników.

Wśród dzieci do rywalizacji przystąpiło czterech zapaśników GKS-u Katowice, z czego trzech stanęło na podium. Złoty medal wywalczył Oskar Kobylec (66 kg), natomiast brązowe medale zdobyli: Szymon Stanoszek (32 kg) i Dominik Kopeć (38 kg). Ten ostatni okazał się lepszy od swojego klubowego kolegi, Jakuba Plądra, który został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Kadeci przywieźli z Rudy Śląskiej krążki we wszystkich kolorach. Brązowy przypadł w udziale Danielowi Kani (48 kg), srebrny – Sebastianowi Zającowi (81 kg), a złoty – Łukaszowi Kłopotowskiemu (92 kg).

Łukasz Kłopotowski został również wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

W klasyfikacji drużynowej ZUKS GKS Katowice zajął piąte miejsce. Pierwsza piątka tej klasyfikacji przedstawia się następująco: