Złoto Łukasza Kłopotowskiego

Łukasz Kłopotowski zajął pierwsze miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

W sobotę, 22 września, odbyły się w Raciborzu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Regionu B. Do walk przystąpiło 69 zawodników z 13 klubów. ZUKS GKS Katowice reprezentowało dwóch zapaśników – Łukasz Kłopotowski i Daniel Kania.

Daniel Kania (48 kg) w pierwszej walce przegrał z późniejszym finalistą, Mateuszem Podolcem (ULKS Karkonosze Stara Kamienica). W kolejnej walce pokonał Kacpra Rostka (MKZ Unia Racibórz), niestety w walce o udział w „małym finale”, przegrał z Olivierem Szpondrem (WKS Śląsk Wrocław) i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Klasyfikacja kategorii wagowej do 48 kg:

1. Nikodem Stocki (UKS Hutnik Pieńsk)
  2. Mateusz Podolec (ULKS Karkonosze Stara Kamienica)
  3. Olivier Szponder (WKS Śląsk Wrocław), Kamil Janków (MKZ Unia Racibórz)

5. Daniel Kania (ZUKS GKS Katowice)

O wiele lepiej zaprezentował się Łukasz Kłopotowski (85 kg), który po pokonaniu dwóch zapaśników MKS Rokita Brzeg Dolny, kolejno – Michała Dubowskiego i Wojciecha Hawrylczaka, stanął na najwyższym stopniu podium.